13 жовтня 2013 р.

Депозитні ставки (Аналіз. Думка)

   Продовжуємо відслідковувати та аналізувати стан ринку (фактичного) короткострокових та довгострокових депозитів в банківських установах для фізичних осіб та субєктів господарювання. Попередній аналіз станом на березень наведено тут - Закономірність!? (Аналіз. Думка)

    З початку року всі банки почали зменшувати відсоткові ставки за депозитами фізичних та юридичних осіб.  За статистичними даними НБУ свого мінімуму відсоткові ставки досягли в червні-серпні. 
     Все ж таки банки та клієнти підтримують позицію переорієнтування на довгострокові ресурси, про що ми бачимо в таблиці №1 за 2013рік.
     Також, слід зауважити, що прогнози песимістів, які пророкували значне підвищення % ставок на кінці року, не виправдались. Так, звичайно, як і кожного року у вересні-грудні відбуваються зростання відсоткових ставок, але цього року таке збільшення не стрімке, можливо навіть сказати дуже виважене та розсудливе. Згідно даних за вересень-жовтень 2013 року, можливо зауважити, що збільшення відбулось більш за короткостроковими ресурсами, ніж за довгостроковими (таблиця 1 та 2). Деякі банки готові на сьогодні платити до 24-25% на строк до 2-4 місяців, щоб привести у відповідність свої показники, але це буде негативно впливати на їх діяльність, адже відсотки за кредитами діючим та майбутнім клієнтам не збільшують, відповідно до чого збільшується ризикованність при розміщенні коштів в таких банках.

     Шановні клієнти, даний аналіз зроблено з метою інформування та повідомлення, що банки не проводять активні підвищення відсотків вже сьогодні. Наприкладі АВАНТ-БАНКУ можливо чітко відслідкувати, що максимальна ставка за депозитами не підвищується напротязі 10 місяців, що є доказом стабільності та виваженості в тарифній політиці. Відразу відповім на питання "що за акції проводить банк за депозитами?" : Банк не збільшуючи максимальну відсоткову ставку за депозитними продуктами, що діяли для певних категорій клієнтів (наприклад, пенсіонерів), дає можливість скористатися аналогічними умовами іншим категоріям клієнтів, ввівши відповідний продукт. 

      Сьогодні в АВАНТ-БАНКу встановленні лояльні та без сумніву найменш ризикованіші відсоткові ставки. Банк більш зорієнтований на довгострокові ресурси для забезпечення реалізації кредитних програм та безбиткової діяльності банку.


Таблиця №1


Таблиця №2Немає коментарів:

Дописати коментар